פרופ' חגית מסר-ירון

מרץ 2003

 

Department of Electrical Engineering-Systems
The Iby and Aladar Fleischman Faculty of Engineering,
Tel Aviv University
Ramat Aviv 69978 
ISRAEL
Phone: +972-36408119
Fax: +972-36407095
Mail: messer@eng.tau.ac.il

 

פרופ' חגית מסר-ירון - תקציר קורות חיים

חגית מסר-ירון היא פרופסור מן-המניין בבית הספר להנדסת חשמל, באוניברסיטת תל-אביב. את תאריה האקדמאים (תואר ראשון, שני ושלישי בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה) רכשה באוניברסיטת תל אביב וב 1986, לאחר פוסט דוקטורט באוניברסיטת ייל, היא הצטרפה כחברת סגל לאוניברסיטת תל אביב, שם היא מכהנת כסגנית הנשיא למחקר ופיתוח, החל מנובמבר 2005. החל מאוקטובר 2008 היא מכהנת כנשיאת האוניברסיטה הפתוחה.

תחום המחקר העיקרי של פרופ' מסר-ירון הוא עיבוד אותות סטטיסטי, עם יישומים לאיכון וגילוי קורנים בשימוש במערך של קולטים, ולמערכות תקשורת. פרופ' מסר-ירון שימשה כעורכת בעיתונים בינלאומיים בתחום מחקרה, פרסמה למעלה עשרות מאמרים בעיתונים ולמעלה ממאה בכנסים רלבנטיים, הוזמנה להתארח במוסדות מחקר מובילים בעולם, והנחתה עשרות סטודנטים למסטר ולדוקטורט בעיבוד אותות. בשנת 2006 פירסמה ב Science מאמר פורץ דרך המציע שימוש במדידות המתבצעות ברשתות תקשורת אלחוטית לניטור הסביבה, שעורר עניין רב בכל העולם. בשנת 1996 נבחרה למרצה המצטיינת של הפקולטה להנדסה ובשנת 2000 הוענקה לה דרגת FELLOW של איגוד מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה העולמי, IEEE, על תרומתה למחקר בתחום התמחותה.

בנוסף לפעילותה הפורמלית באקדמיה, היא מתעניינת ועוסקת במדיניות מדע והשכלה גבוהה, בקידום נשים במדע וטכנולוגיה, ובסוגיות אתיות של מדע, מחקר ופיתוח. בנושאים אלו הירצתה, כתבה ופירסמה במגוון מסגרות, לרבות קורס ששודר ב 2006 באוניברסיטה המשודרת של גלי צה"ל שנקרא "הקפיטליזם של הידע", ויצא כספר ב 2008.

במקביל לפעילותה האקדמית במחקר, בהוראה ובהנחיית תלמידים לתארים מתקדמים, עסקה פרופ' מסר-ירון בייעוץ לתעשייה בארץ בנושאים של עיבוד אותות.

בין השנים 1996-1999 כיהנה כחברה ברשות לשירותים ציבוריים - חשמל, ובתקופה

 1.2.200-31.3.2003 הייתה המדענית הראשית וראש מנהל המדע במשרד המדע, התרבות והספורט, וחלשה על מערכת של עשרות עובדים עם תקציב פעילות שנתי של למעלה ממאה מליון ש"ח. בתפקידה זה נדרשה, בין היתר, להוביל נושאים במדיניות מדע ויישומה בארץ, וכן נושאים הקשורים לקשרי המדע הבינלאומיים של ישראל.

פרופ' מסר-ירון כיהנה במגוון מועצות, ועדות ופורומים בארץ ובעולם, בינהם: יו"ר המועצה הלאומית לקידום נשים במדע וטכנולוגיה, אותה יזמה והקימה; ועדת המדע של אונסק"ו בישראל (יו"ר), מועצת המנהלים של קרן המדע ארה"ב ישראל BSF (יו"ר); וכן בועדות שונות של הקהילה האירופית, לרבות בועדת ההיגוי של הקישור הישראלי לתכנית המסגרת האירופית. כיום היא חברה בהנהלת ה EPWS - האיגוד האירופי לנשים מדעניות, והיא נציגת ישראל לועדת האתיקה של אונסקו (COMEST).

טרם מינויה לסגנית הנשיא למו"פ, כיהנה במגוון תפקידים באוניברסיטת ת"א, לרבות יו"ר ועדת הקבלה של הפקולטה להנדסה, ראש המגמה להנדסת חשמל וראש ביה"ס ללימודי סביבה ע"ש פורטר.

 

 


Return to:
[Prof. Messer's Home, Department of Electrical Engineering-Systems Transfer|Faculty of Engineering ]

line

Please send comments or questions about this page to: < messer@eng.tau.ac.il>

Last modified: March 2014